BSWR-1224108-LFT-60T-PL Movable Wheel Risers
Movable Wheel Risers - BSWR-CPL series by Beacon Industries
Beacon® BSWR-CPL series
Model Number:
BSWR-1224108-LFT-60T-PL
Width: 24"
Height: 12-¼"
Overall Length: 108"
Level Length: 60"
Uniform Capacity Each (LBS): 20,000
Uniform Capacity Pair (LBS): 40,000
Fabrication: Bolt On
Category: Movable Wheel Risers
Beacon® BSWR-CPL series
Model Number:
BSWR-1224108-LFT-60T-PL
Width: 24"
Height: 12-¼"
Overall Length: 108"
Level Length: 60"